Vozol Bittiğini Nasıl Anlarız?

Vozol Bittigini Nasil Anlariz

Vozol puff, tek kullanımlık bir üründür ve içerisindeki likit bitene kadar kullanılabilir. Likidin bitmesi ile ürünün kullanım ömrü de tamamlanmış olur. Peki, Vozol bittiğini nasıl anlarız? Cihaz içerisindeki likidin bittiği nasıl anlaşılır?

Vozol Bittigini Nasil Anlariz
Vozol Center Blog Fotoğrafı

Vozol Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Vozol, çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve geliştirdiği cihazların bir kısmında dijital ekran bulunurken, diğer kısmında ise herhangi bir ekran ya da gösterge yer almaz.

1 – Dijital Üzerinden Likit Takibi

Dijital ekranı olan cihazların bu ekranları üzerinde likit göstergesi vardır. Likit göstergesi takip edilerek ürünün bitip bitmediği ve ortalama olarak ne kadar süre daha kullanılabileceği anlaşılabilir. Her ne kadar bazı modellerde bu göstergelerin yeteri kadar hassas olmadığı bilinse de likidin bitip bitmediği konusunda fikir verir.

Vozol 12000, Vozol Vista 16000 ve Vozol Vista 20000 gibi modellerin dijital ekranları, her nefes çekiminde aktif hale gelir ve böylece likit seviyesi buradan takip edilebilir. Cihaz kullanılmıyorken ilgili ekranlar kapalı konumda kalır.

2 – Yanık Tadı

Dijital ekranı olmayan Vozol ürünlerinin bitip bitmediği ise yanık tadından anlaşılır. Üründen aroma yerine yanık tadı geliyor ise büyük olasılıkla içerisindeki likit bitmiştir. Likit olmadığı için coil üzerindeki pamuk yanar ve bundan dolayı kullanıcılara yanık tadı gider.

Yanık tadı, cihazın bitmesi konusunda önemli bir işarettir. Ancak farklı nedenlere bağlı olarak da yanık tadının gelebileceği unutulmamalıdır. Bundan dolayı yanık tadı ile birlikte kullanım süresi de dikkate alınmalıdır.

Örneğin; Vozol 6000 kullanırken 12.günde alınan yanık tadı, likidin bittiği anlamına gelir. Ancak 2. günde alınan yanık tadı, muhtemelen farklı nedenlerden dolayı oluşur. Çünkü ürünün likidinin 2 günde bitmesi beklenen ve normal kabul edilen bir durum değildir.

Vozol Ne Kadar Gider?

Vozol tarafından geliştirilen farklı kapasitede ürünler vardır. Bundan dolayı ürünlerin kullanım süresi, kapasitelerine göre farklılık gösterir. Öyle ki, 10 gün giden ürünler olduğu gibi 60 gün giden ürünler dahi vardır.

Vozol 5000, ortalama 12 günlük kullanım sağlarken, Vozol Vista 20000 ise ortalama 50-60 günlük kullanım sağlar. Ürüne ve kullanım yoğunluğuna bağlı olarak Vozol’ların kullanım süreleri farklılık gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir