Vozol Orijinallik Sorgulama

Vozol Orijinallik Sorgulama

Vozol orijinallik sorgulama, alınan ürünün gerçekten orijinal olup olmadığının anlaşılmasını sağlar. Günümüzde orijinal olmayan Vozol ürünlerinin de oldukça yaygın olduğu dikkate alındığında, kullanıcıların mutlaka aldıkları her üründen sonra bu işlemi yapması gerekir. Peki, Vozol Puff orijinallik sorgulama nasıl yapılır?

Vozol Orijinal Nasıl Anlaşılır?

Alınan bir Vozol cihazının orijinal olup olmadığını, sadece dış görünüşüne veya tadına bakarak anlamak mümkün değildir. Zira sahte ürünlerin büyük kısmının dış görünüşü, sahte olmayanlarla birebir aynı. Hatta malzeme kaliteleri arasındaki fark dahi anlaşılmayacak kadar az. Bundan dolayı göz ile böyle bir ayrım yapmak maalesef mümkün değildir.

image
Vozol Orijinallik Sorgulama 3

Tadına ve aromasına bakarak anlamak da çok zordur. Zira bu şekilde kesin sonuca varmak imkansız olmasa da çok zordur. Bunun yerine çok daha kolay bir yöntem vardır; Vozol orijinallik sorgulama.

Vozol, sahte ürünlerle mücadele için etkin bir yöntem geliştirmiştir. Kendi sitesi üzerinden orijinallik sorgulama yapılabilmektedir. Vozol’un orijinal olup olmadığının net ve kesin şekilde ortaya konması, ancak bu yöntemle mümkündür.

Vozol QR Kod Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vozol orijinallik sorgulama için ilk yöntem QR kod ile sorgulama yapmaktır. Bunun için izlenmesi gereken yöntemler, yeni ve eski versiyon cihazlarda farklıdır.

Eski versiyon cihazların kutuların üzerinde yer alan QR kodun yarısı görünür. Sorgulama yapmak için gizli olan kısmın kazınması gerekir. Yeni nesil cihazlarda ise QR kodun üzerindeki bandrolün çıkarılması gerekir. Bandrol çıkarıldığında, altında farklı bir QR olduğu görülecektir. Sorgulama, alttaki QR kod ile yapılır. Diğer bilgiler için Vozol Blog sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Vozol QR kod sorgulama için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak sorgulama yapılacak kod açığa çıkarılır.
  • Eski versiyonlarda kazıma yapılırken, yeni versiyonlarda ise üstteki bandrol çıkarılır.
  • Mobil cihazdan bir QR kod tarama uygulaması açılır.
  • Açılan uygulama ile kutu üzerindeki QR kod okutulur.
  • Açılan siteye gidilir ve işleme onay verilir.

Açılan site, Vozol’un resmi sitesidir ve orijinallik sorgulama sayfasıdır. Bu sayfadaki ilgili bölüm, QR kod ile doldurulmuştur. Kullanıcıların bu aşamadan sonra onay vermesi ve sorgulamanın yapılması gerekir.

Vozol Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vozol orijinallik sorgulama için bir diğer yöntem ise kutuların üzerinde yer alan güvenlik kodu ile yapılır. Bunun için izlenmesi gereken adımlar ise şu şekildedir:

  • İlk olarak sorgulama yapılacak güvenlik kodu açığa çıkarılır. Eski versiyonlarda ilgili bölümün kazanması, yeni versiyonlarda ise imitasyon bandrolün kaldırılması ile güvenlik kodu açığa çıkar.
  • Sonrasında Vozol’un resmi web sitesine girilir. Markanın resmi web siteleri; vozoltech.com ve vozol.com adresleridir. İki adres de aynı siteyi açar.
  • Açılan sitede Product > Verify yolu izlenir.
  • Güvenlik kodu ilgili bölüme girilir ve Verify butonuna basılır.

Ekranda cihazın orijinal olup olmadığı birkaç saniye içinde yazar. Böylece Vozol kullanıcıları, orijinal ürün kullanıp kullanmadıklarını anlamış olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir