Vozol Yanık Tadı Geliyor Çözümü

Vozol Yanik Tadi Geliyor Cozumu

Vozol kullanıcılarının en sık karşılaştıkları problemlerden biri, içim sırasında yanık tadı gelmesidir. Peki, Vozol’dan neden yanık tadı gelir? Bu sorun nasıl giderilir? Yazımızın devamında bu soruların yanıtlarını ve Vozol yanık tadı geliyor çözümü ile ilgili diğer detayları bulabilirsiniz.

Vozol Yanık Tadı Neden Gelir?

Vozol kullanıcıları, çektikleri nefeste ürünün aromasını net olarak hisseder. Buna ek olarak farklı ve rahatsız edici tatlar kullanıcılara gelmez. Yani kusursuz bir içim söz konusudur. Ancak bazı kullanıcılar, her nefeste rahatsız edici bir yanık tadı geldiğini ifade ederler.

Vozol Yanik Tadi Neden Gelir
Vozol Yanık Tadı Geliyor Çözümü 3

Vozol yanık tadı gelmesinin farklı nedenleri vardır. Bu nedenlere dair detaylar şu şekildedir:

1 – Likidin Bitmesi

Yanık tadının gelmesinin en yaygın nedeni, ürün içerisindeki likidin bitmesidir. Ürün içerisinde likit, ilgili bölümdeki pamuk üzerinde yer alır. Pamuktaki likit, coil’e aktarılır ve burada ısıtılarak buharlaştırılır.

Likit bittiğinde coil’e likit aktarılamaz. Böyle durumlarda kullanıcılar nefes çektiğinde coil’de bulunan pamuk yanar ve kullanıcılar yanık tadı gitmeye başlar. Böyle bir durumda kullanıcılar kullanımı bırakmalı ve ürünün bittiğini anlayarak cihazı atmalıdır.

2 – Yanlış Kullanım

Vozol’dan yanık tadının gelmesinin bir diğer nedeni ise yanlış kullanımdır. Vozol, hafif ve nazik nefeslerle kullanılması gereken bir üründür. Kullanıcıların uzun ve şiddetli nefes çekmemesi gerekir.

Uzun nefes çekildiğinde, coil üzerindeki likit biter ve buraya yeni likit gelmeden ısıtma işlemi devam eder. Böylece coil üzerindeki pamuk yanar ve kullanıcılara yanık tadı gelir. Yani ürün içerisindeki likit bitmese dahi kullanıcılar, yanlış kullanımdan dolayı yanık tadına maruz kalırlar.

Vozol Yanık Tadı Nasıl Geçer?

Vozol yanık tadı, likidin bitmesi ve yanlış kullanım nedeniyle ortaya çıkan bir sorundur. Öncelikle bu ürünlerin tek kullanımlık olduğu ve sonradan likit doldurulabilir yapıda olmadığı unutulmamalıdır. Dolayısıyla likit bitmesi nedeniyle oluşan yanık tadının bir çözümü yoktur.

Likit bitmesi nedeniyle oluşan yanık tadı fark edildiğinde ürün kullanılmamalı ve hemen atılmalıdır. Zira yanık ile birlikte farklı kimyasalların da çekilebileceği, bunun ise insan sağlığı için zararlı olabileceği unutulmamalıdır.

Vozol ürünlerini aldıktan kısa bir süre sonra yanık tadı gelirse sorunun kaynağının yanlış kullanım olduğu kabul edilebilir. Böyle bir durumda, coil yanmıştır ve buna bağlı olarak yanık tadı geliyordur. Maalesef coil yandıktan sonra bu durumun düzeltilme olasılığı yoktur. Böyle bir sorun yaşamamak için talimatlara uygun şekilde ürünün kullanılması gerekir.

Vozol Yanmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vozol’un yanlış kullanım nedeniyle yanmaması için dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Orijinal ürünler tercih edilmelidir. Orijinal olmayan ürünlerde bu tip sorunların çıkması kaçınılmazdır.
  • Orijinal ürün kullanırken küçük ve nazik nefeslerle kullanım sağlanmalıdır.
  • Cihaz şarj edilirken kaliteli şarj aleti ve kablosu kullanılmalıdır. Kalitesiz şarj aletlerinden kaçınılmalıdır.

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir